DETTOL All in One Антибактериски спреј за дезинфекција, 400 мл

DETTOL All in One Антибактериски спреј за дезинфекција, 400 мл
244,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049733C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Спреј наменет за заштита на вас, и вашето семејство од болести, спречувајќи го ширењето на 99% од микробите на површините со кои доаѓате во контакт секој ден, а воедно го освежува и просторот.

Се користи во тоалет, за корпи кои служат за отпад, умивалник, рачки од врати во бањи, тоалети, кревети за миленичиња, душеци, меки површини, тапети, на седишта од автомобили.
Ги неутрализира бактериите, вирусите и габите како што се Escherichia coli, Salmonella, Listeria, Stafilococus...

Пакување: 400 мл                             

Содржина

Упатство за употреба:
Протресете добро пред користење на боцата. Употребувајте го производот на растојание од 15 - 20 цм од површината.
Да се пребришуваат површините.
Да не се користи за полирано дрво, акрилни и обоени површини.
Да не се користи за лична употреба. 

Внимание:
Екстремно запаллив аеросол. Доколку се загрева, производот е боца која може да експлодира. Да се чува подалеку од топлина, искри од пламен и други лесно запалливи средства.
Да не се прска во близина на оган или друг извор на топлина. Амбалажата од производот да не се уништува и гори дури и после употреба и да не се изложува на високи температури. Во случај на контакт со очи, да се исплакнат со вода неколку пати.
Ако иритацијата не се повлекува да се консултира доктор.
После употреба рацете темелно да се измијат.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се