DETTOL Антисептик за површини 250 мл

DETTOL Антисептик за површини 250 мл
146,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049737C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Внимателно со користење на производот!
Производот се користи секогаш растворен во вода и тоа:

  • Детски соби и детски катчиња - 50 мл во 1 л вода, 1 капаче во 250 мл вода 
  • Бели алишта, крпи, чаршафи и слично: 25 мл во 1 л вода, 3 капачиња во 2 л вода
  • Тоалети, умивалници се користи нерастворено

Пакување: 250 мл

Содржина

Внимание: Штетно е за водните животни.
Задолжително користете заштитни ракавици и заштита за очите / лицето.
Во случај на контакт со очите плакенете со млака чиста вода.
Докoлку носите леќи отстранете ги.
Во случај на иритација по плакнењето побарајте лекарска помош.
Да се чува подалеку од допир на деца. Да не се користи со изминат рок. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се