DETTOL Power & Fresh Advance Антибактериско универзално средство 500 мл

DETTOL Power & Fresh Advance Антибактериско универзално средство 500 мл
200,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047939C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Антибактериско универзално средство од зелено јаболко, ги освежува просториите во кои се користи, убива 99,9% од бактериите и вирусот на инфлуенца (H1N1).

Погодно за чистење на: кујнски површини, подови, тоалети, бањи.

Не е погодно за: порозни површини како што се мермер, дрво, обоени површини, емајл / метални површини или позлатени фитинзи. 

Пакување: 500 мл

Содржина

Начин на користење: свртете ја пумпицата на позиција "on". Чувајте го шишето исправено, прскајте од 20-25 цм далечина.
Оставете до 5 минути, а потоа едноставно избришете со чиста крпа. 
 

Внимание: Доколку вдишете од средството, веднаш треба да се изложите на чист воздух.
Доколку се иритира кожата при допир со средството, веднаш треба местото на кожата да се исплакне со вода.
Ако се појават симптоми на влошување или алергија да се побара медицинска помош.
Да се внимава да не дојде во допир со очите.
Да се измие со вода.
Да се чува далеку од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се