DOVES FARM Freee Фино мелено брашно од чана дал-наут, без глутен, 1 кг

DOVES FARM Freee Фино мелено брашно од чана дал-наут, без глутен, 1 кг
179,00 ден.
99,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048752C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Безглутенско брашно од мелен наут (chana dal)

  • Без глутен
  • Големо количесто на протеини и влакна

Нето-тежина: 1кг

Содржина

Состојки: наут (chana dal). Состојките во состав на производот имаат потекло од различни земји.

Информации за алергени: производот не содржи глутен.

Употреба: Се користи и за солени и за благи рецепти, и како веганска варијанта за замена на јајца, ако се меша со еднаква количина вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се