DOVES FARM Freee Органски пене тестенини од црвена леќа, без глутен, 250 г

DOVES FARM Freee Органски пене тестенини од црвена леќа, без глутен, 250 г
239,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050034C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски производ
  • Погодно за вегани
  • Без глутен 
  • Без јајца 
  • Извор на влакна и висока содржина протеини

Нето-тежина: 250 г 

Содржина

Состојки: брашно од црвена леќа*.
*органско производство 

Информации за алергени: производот не содржи глутен и јајца.
Да се чува во добро затворено пакување на ладно и суво место.

Употреба: Ставете 1 литар вода и ½ лажичка сол да врие.
Кога водата ќе зоврие, додадете 100 грама тестенини.
Варете 5 минути и внимателно проверете кога тестенините ќе бидат „al dente“.
Исцедете ги и послужете ги.
Сервирајте ги со сос по ваш избор или како лесна салата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се