DOVES FARM Органско само-растечко бело брашно, 1 кг

DOVES FARM Органско само-растечко бело брашно, 1 кг
159,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050032C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Фино мелено, органско брашно со средства за зголемување на волуменот за совршено воздушести пандишпани и торти.

Нето-тежина: 1 кг

Содржина

Состав: брашно (пченица*, калциум карбонат, железо, тиамин, ниацин), средства за зголемување на волуменот (моно-калциум фосфат, натриум бикарбонат).

Може да содржи траги од јачмен, ´рж.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се