DR. HAUSCHKA Дневен крем од мелиса, 30 мл

DR. HAUSCHKA Дневен крем од мелиса, 30 мл
1.256,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020519C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Ја враќа рамнотежата на комбинираната кожа.

Кремот од мелиса ја смирува кожата и истовремено помага кожата да ја пронајде својата рамнотежа. Мелисата има централна улога што ја води кожата во состојба на баланс. Масниот сјај е контролиран, сувите делови се хидрирани за смирен, блескав тен.

Мелиса дневниот крем е идеален производ за чувствителна комбинирана кожа со тенденции кон сувост, маснотија и црвенило.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: вода, масло од сончоглед, природен алкохол, глицерин, тапиока, масло од кокос, глицерил стеарат цитрат, екстракт од листови, цветови и стебло на мелиса (маточина), масло од кикирики, масло од јојоба, масло од семенки на кајсија, екстракт од детелина камењарка, екстракт од латинка, екстракт од хамамелис, цетеарил алкохол, екстракт од жолта роза, екстракт од морков, екстракт од пченични никулци, природен мирис, цитрал*, лимонен*, гераниол*, цитронелол*, линалол*, хекторит лизолецитин, ксантан гума, кокосови гликозиди, цинк оксид (ci 77 947).

*Состојки од природни етерични масла.

Употреба: секое утро, после чистење и тонизирање со прочистувачкиот тоник, нанесете воедначено на лицето и вратот, по желба може и на деколте.

Одлична подлога за шминка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се