DR. HAUSCHKA Регенеративен серум, 30 мл

DR. HAUSCHKA Регенеративен серум, 30 мл
2.859,00 ден.
2.144,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020494C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Обновува, ревитализира и ја тонизира зрелата кожа

Регенеративниот серум на зрелата кожа и дава чувство на виталност и го зајакнува нејзиниот тонус. Композицијата со екстракт од семки на дуња ја регулираат влагата, додека црвената детелина богата со изофлавони и виталната билка бриофилиум ги поттикнуваат регенерирачките процеси на кожата.

Овој немасен серум наменет е за ноќна и дневна нега на зрела кожа, која видливо ја ревитализира, ги ублажува брчките и ја прави свежа и цврста.

Ја смирува чувствителната кожа склона кон црвенило.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: вода, природен алкохол, екстракт од семенки од дуњи, глицерин, екстракт од црвена детелина, алгин, екстракт од лист од каланхое, мед, природен мирис (етерични масла), лимонен*, гераниол*, цитронелол*, линалол*, farnesol*, benzyl benzoate*, еугенол*, цитрал*, sucrose laurate, guar gum.

*Состојки на природни етерични масла.

Употреба: наутро, после чистење нанесете капка од регенеративниот серум на лице, врат и деколте.

За оптимални резултати, после серумот нанесете од регенеративниот дневен крем.

Навечер, после чистење, нанесете две капки од серумот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се