DR. PAVLOVIC Павловичева оригинална маст 100 мл

DR. PAVLOVIC Павловичева оригинална маст 100 мл
265,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
000040C
favorite_border

Опис на производот

Оригиналната павловичева маст е маст со бисаболол. Има антиинфламаторно (противвоспалително), смирувачко и благо антисептично дејство на чувствителната бебешка и детска кожа. Го забавува сушењето и внатрешно ја хидрира кожата. Ја заштитува кожата преку спречување на контактот на кожата со надразнувачките фактори од урината, фецесот или потта.

  • 0% конзерванси и парфеми
  • Клинички докажано

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: вазелин, ланолин, течен парафин, цинк окид, талк, бисаболол, вода од горчливи бадеми и лимонска киселина.

Употреба: маста се нанесува на кожата во тенок слој со благо втривање, повеќе пати на ден.

Предупредување: маста не смее да се аплицира на отворени рани и повреди. Да не ја употребуваат лица пречувствителни на компонентите кои се составен дел на маста.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се