DRAGON Superfoods Органско кокосово масло без мирис, 300 мл

DRAGON Superfoods Органско кокосово масло без мирис, 300 мл
259,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048533C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Кокосово масло – без мирис

  • Погодно за вегани

Кокосовото масло без мирис е совршен избор за вашите кулинарски авантури. Благодарение на чистите масти со висок квалитет, ова масло се препорачува за готвење поради недостигот на карактеристичната арома на кокос, како резултат на што не се менува основниот вкус на јадењето. Главната предност на ова масло е стабилноста на високи температури, за разлика од повеќето растителни масла.

Нето-тежина: 300 мл

Содржина

Состојки: 100% кокосово масло без мирис*.

*од органско производство.

Употреба: Идеално за подготовка на секое јадење, благодарение на високиот квалитет и органското потекло.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се