DR.THEISS Мукоплант морска вода жалфија, назален спреј, 20 мл

DR.THEISS Мукоплант морска вода жалфија, назален спреј, 20 мл
149,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021433C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Го помага разредувањето на секретот и овозможува негово олеснето исфрлање. Го отпушта затнатиот нос и на природен начин ја чисти и влажни слузницата на носот.

Освежува со помош на природна арома на жалфија.

Погоден е за подолготрајна употреба во случаи на:

  • Алергичен ринит
  • Настинки, ринитис, синузитис
  • Суви, валкани простории

Пакување: 20 мл

Содржина

Состав: 1 мл раствор одговара на 1 мл изотонична морска вода, односно 0,9 % натриум хлорид.

Конзерванс: бензалкониум хлорид и бензил алкохол.

Начин на употреба: Возрасни и деца над 3 години 2-3 пати на ден да се распрсне во секоја носница, а по потреба и повеќе пати.

По отворањето употребливо 6 недели!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се