EASYVIT Easyfishoil Омега 3 + витамин Д, 30 таблети за џвакање

EasyFishoil Omega 3 with Vitamin D ribino maslo
EASYVIT Easyfishoil Омега 3 + витамин Д, 30 таблети за џвакање
689,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053178C
favorite_border

Опис на производот

EasyFishoil Omega 3 with Vitamin D - Омега 3 + витамин Д е додаток во исхраната

  • Со рибино масло со природна арома на лимон и портокал
  • Со витамин Д и големо количество на Омега 3 масни киселини
  • Не содржи додадени шеќери
  • Со засладувачи
  • За деца од 3-10 години

Витаминот Д придонесува за нормален раст и развој на коските кај децата.

ДХА (Омега 3 масни киселина) придонесува за одржување на нормална функција на мозокот и за нормален вид.

Корисен ефект се постигнува со внесување на 250 мг ДХА, на ден.

Пакување: 30 таблети за џвакање

Произведено за: EasyVit Pharmaceuticals B.V. Graaf Engelbertlaan 75 4854 PT Breda Холандија.

Земја на потекло: Норвешка. 

Содржина

Состав: 1 таблета за џвакање содржи:

 

  *ПДВ%
Концентрирано рибино масло 600 мг /

Вкупно Омега 3 масни киселини

ДХА (докосахексаенска киселина)

ЕПА (еикосапентаенска киселина)

378 мг

270.9 мг

59.5 мг

/
Витамин Д 5 мкг (200 ИЕ) 100%

*препорачано дневно внесување

Состојки: Концентрирано рибино масло, засладувач: ксилитол, вода, засладувач: сорбитол, средство за желирање: говетски желатин, регулатор на киселина: натриум цитрат, антиоксиданс: јаболкова кислина, природна арома: портокал, природна арома: лимон, холекалциферол, боја: бета каротен.

Употреба: за деца од 3-10 години, по една таблета за џвакање на ден. Се препорачува замање на таблетите пред појадок или пред вечера.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред употреба на производот во случај на постоење на некоја медицинска состојба. Да се чува на места недостапни за деца. Прекумерна употреба може да има лаксативно дејство. Немојте да го употребувате производот ако пакувањето е оштетено.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се