EASYVIT Easyfishoil Q Омега 3, холин и витамини, 30 таблети за џвакање

easy fish oil Q easivit omega 3 choline vitamin holin vitamini ribino maslo koenzim
EASYVIT Easyfishoil Q Омега 3, холин и витамини, 30 таблети за џвакање
713,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053259C
favorite_border

Опис на производот

EASYFISHOIL Q е производ на база на рибино масло (со омега 3 масни киселини - ЕПА и ДХА) во комбинација со холин, витамин Б6, витамин Б12 и фолна киселина, наменет за поддршка на когнитивната функција (способноста за учење и одржување на меморијата) кај деца на возраст од 3-10 години.

  • Омега 3 се есенцијални масни киселини, кои организмот не ги создава и затоа е неопходно да се внесуваат со исхраната. Придонесуваат за одржување на здравјето на мозокот, срцето и одржување на нормален вид.
  • Холинот придонесува за одржување на нормални когнитивни способности
  • Витамините Б6, Б12 и фолатите придонесуваат во одржување на нормална психолошка функција и намалување на заморот и исцрпеноста. Дополнително витамините Б6 и Б12 придонесуваат во одржување на нормална функција на нервниот систем.

EASYFISHOIL Q е произведен е со помош на посебна патентирана технологија на комбинирање на омега 3 масни киселини со вода и липосолубилни витамини, што резултира со маскирање на вкусот на рибиното масло.

EASYFISHOIL Q е достапен во форма на таблети за џвакање кои имаат пријатен вкус на лимон и портокал.

  • EASYVIT Продyктите се произведени според револуционерната технологија ConCordix.

ConCordix е технологија развиена за да го одрази начинот на кој природно ги внесуваме нашите хранливи материи почнувајќи од џвакањето. ConCordix Smart Chews ja отсликува структурата на храната со фиксирање на милијарди ситни капки во желатинската матрица, зголемувајќи ја површината на контактот што ја подобрува апсорпцијата на активните состојки во телото. Технологијата ConCordix е развиена преку многубројните истражувања и развојни студии од страна на Норвешкиот универзитет за наука и технологија. Тоа е патентиран метод кој комбинира масни киселини со вода, витамини и минерали растворливи во масти во форма на емулзија.

Пакување: 30 таблети за џвакање

Содржина

Состав: 1 таблета за џвакање содржи:

    *ПДВ%

Концентрирано рибино масло

655.2 мг  

Вкупно Омега 3 масни киселини

ДХА (докосахексаенска киселина)

ЕПА (еикосапентаенска киселина)

412.776 мг

295.823 мг

64.865 мг

 

Холин

41.25 мг  
Витамин Б6 1.3 мг 93%
Витамин Б12 2.5 мкг 100%
Фолна киселина 200 мкг 100%

*препорачано дневно внесување

Состојки: концентрирано рибино масло, пречистена вода, засладувач: ксилитол, холин дихидроген цитрат, засладувач: сорбитол, средство за желирање: говетски желатин, регулатор на киселина: натриум цитрат, ароми: (природна арома на портокал и природна арома на лимон), пиридоксин хидрохлорид, засладувач: сукралоза, цијанокобаламин, птероилмоноглутаминска киселина, боја: каротени.

Употреба: за деца од 3-10 години, по една таблета за џвакање на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се