EDEL+WHITE 7 Früchtli Детски пасти за заби, 7 х 9 г

EDEL+WHITE 7 Früchtli Детски пасти за заби, 7 х 9 г
399,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050624C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Детска паста за заби Edel+White 7 Früchtli со седум вкусови за седум дневна авантура!

Сите пасти за заби содржат флуор за зајакнување на емајлот. Екстрактот од природен зелен чај и витаминот Е помага во заштитата на забите и непцата.

Пастите не содржат вештачки бои, ароми и агресивни средства за пенење (како што е SLS - содиум лаурил сулфат). Пастите за заби се идеални за секојдневна грижа на забите од првото запче па се до шестата година од животот. Тие содржат 680 ppm флуор.

Вкус: јаболко, цреша, лимон, сладок корен-сладунец, портокал, круша и ванила.

Пакување: 7 х 9 г

Содржина

Состав: sorbitol, aqua, glycerin, hydrated silica, decyl glucoside, xanthan gum, phenoxyethanol, caprylyl glycol, camellia sinensis leaf extract, aroma, titanium dioxide, tocopheryl acetate, sodium saccharin, sodium fluoride, menthol, mentha viridis leaf oil, limonene, citral.

Препорачана употреба:

  • За деца од никнење на првото запче до 2 годишна возраст: да се користи паста во големина на зрно грашок 1 х на ден.
  • Над 2 годишна возраст: да се користи паста во големина на зрно грашок 2 х на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се