EMBRYOLISSE ББ крем за блескав тен СПФ 20, 30 мл

EMBRYOLISSE ББ крем за блескав тен СПФ 20, 30 мл
1.468,00 ден.
1.100,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051424C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Матирачки, хидратантен, минерален ББ крем со СП Ф20 кој овозможува ефект на мека нежна кожа со блескав и воедначен тен.

Хидратантна формула со хијалуронска киселина и витамин Е. Кожата е хидрирана, фините линии се ублажени, ситните недостатоци се покриени, а кожата е мека и видливо блескава. Матирачките пигменти го подобруваат изгледот. СПФ 20 и минералните филтри заштитуваат од УВА и УВБ зраците и предвремено стареење на кожата. Универзалната нијанса се прилагодува на сите тенови на кожа.

  • Дерматолошки тестирано.

Пакување: 30 мл

Содржина

Употреба: нанесете на чиста и сува кожа, самостојно или како дополнителна корективна нега која ја следи вашата секојдневна нега. Лесна текстура соодветна како подлога за шминка. Соодветна за сите типови на кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се