EMBRYOLISSE ЦЦ Крем за изедначен тен со СПФ 20, 30 мл

EMBRYOLISSE ЦЦ Крем за изедначен тен со СПФ 20, 30 мл
1.730,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051425C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Матирачки корективен ЦЦ крем со СПФ 20 корегира неправилности и овозможува ефект на мека нежна кожа со изедначен тен.

Хидратантна формула со хијалуронска киселина и полисахариди. Неправилностите, фините линии и проширените пори се покриени со пигментирани честички кои се прилагодуваат на сите тенови на кожа. СПФ 20 и минералните филтри заштитуваат од УВА и УВБ зраците и предвремено стареење на кожата.

Универзалната нијанса се прилагодува на сите тенови на кожа.

  • Дерматолошки тестирано.

Пакување: 30 мл

Содржина

Употреба: нанесете на чиста и сува кожа, самостојно или како дополнителна корективна нега која ја следи вашата секојдневна нега. Лесна текстура соодветна како подлога за шминка. Соодветна за сите типови на кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се