EMBRYOLISSE Filaderme Хранлива регенеративна емулзија, 75 мл

EMBRYOLISSE Filaderme Хранлива регенеративна емулзија, 75 мл
1.163,00 ден.
872,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051417C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Хранлива нега позната по својата ефикасност кај сувата кожа.

Формулата содржи емолиентни масла и комбинација со хранливи состојки од природно потекло: ши путер, алое вера, пчелин восок и протеини од соја, како и сквалан кој ја зајакнува хидро-липидната бариера на кожата и делува регенеративно. Кожата е смирена и нахранета.

Формулирано да намали ризик од алергиски реакции.

  • Дерматолошки тестирано
  • Без парабени

Пакување: 75 мл

Содржина

Употреба: користете како дневна и/или ноќна нега, нанесете на сува и чиста кожа на лице и врат. Наменето за сува и многу сува кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се