EMED Детски инхалатор А-1503

EMED Детски инхалатор А-1503
1.799,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051808C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

НЕБУЛИЗАТОР

Модел ‘’EMED А1503’’

 • Погоден за употреба на различни лекови
 • За возрасни и деца
 • Безшумно
 • Брза терапија

При третман на заболувања на горните дишни патишта

- ринитис, фарнигитис, ларингитис

При третман на заболувања на долните дишни патишта

- трахеитис, трахеобронхитис, бронхитис

Содржина

Технички карактеристики на уредот:

 • Ротирачка преса со клип, без подмачкување.
 • Медицинско помагало од класа IIA според Директивата 93/42/СЕЕ анекс IX
 • Медицинска чашка: димензија на честички <5µm MMAD (EN13544-1)
 • Наизменична употреба: 20 минути – ON / 40 минути – OFF
 • Номинален напон: 230 V
 • Фрекфенција: 50 Hz
 • Моќност: 120 VA

Работни услови:

 • Амбиентална температура минимум 5°С – максимум 40°С
 • Влажност на воздухот минимум 15% RH – максимум 93% RH
 • Атмосферски притисок минимум 700 hPa – максимум 1060 hPa

Услови на одржување:

 • Амбиентална температура минимум -25°С – максимум +70°С
 • Влажност на воздухот минимум 0% RH – максимум 93% RH
 • Атмосферски притисок минимум 500 hPa – максимум 1060 hPa

Гаранција: 2 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се