ENGELHARD Исла мус пастили за грло, 30 парчиња

ENGELHARD Исла мус пастили за грло, 30 парчиња
266,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
005436C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Isla Moos пастилите ја обложуваат надразнетата слузница на грлото и на тој начин ја штитат од понатамошни надразнувања и го овозможуваат нејзиното побрзо заздравување, особено при:

  • Надразнувачка сува кашлица и засипнатост
  • Изложеност на гласните жици на зголемено оптеретување (пеачи, спикери)
  • Вдишување на сув воздух (топол или климатизиран)
  • Сувост на устата
  • Отежнато дишење преку носот

Пакување: 30 пастили

Содржина

Состав: 1 пастила содржи 80 мг воден екстракт од исландски лишај (0.4-0.8:1).

Останати состојки: арапска гума, сахароза, лесен течен парафин, карамел (боја Е150), пречистена вода.

Дозирање: возрасни и деца над 4 години: 1 до 2 пастили се растопуваат во уста, неколку пати на ден.

Забелешка за дијабетичари: 1 пастила содржи 424 мг сахароза =0.035 BU.

Доколку е потребно пастилите може да се користат подолго, доколку нема подобрување по 10 дневен третман, консултирајте се со вашиот лекар или фармацевт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се