EPSILON HEALTH Ефекол, 12 кесички

EPSILON HEALTH Ефекол, 12 кесички
371,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032225C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Медицинско помагало корисно во случај на констипација.

  • Осмотски лаксатив за третман на повремена и хронична констипација
  • Ја апсорбира водата од растворот, ја чува водата во интестиналниот лумен, ги омекнува столиците
  • Ефикасен и безбеден
  • Најдобар избор за долготрајна употреба
  • Избор на лаксатив за време на бременост
  • Со вкус на портокал

Пакување: 12 кесички

Содржина

Состав: 13.125 г макрогол

Употреба

  • Возрасни и деца над 12 години: 1 кесичка 1-3 пати на ден

Отворете ја кесичката и растворете ја содржината во 125 мл вода (околу една чаша вода).

Во случај на подолготрајна употреба намалете ја дозата на 1-2 кесички дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се