ESENSA Имунобета бета-глукан, 30 капсули

ESENSA Имунобета бета-глукан, 30 капсули
687,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048777C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Imunoβeta β-glukan капсулите во својот состав содржат потполно природен биоактивен β-(1,3/1,6)-D-glukan изолиран од буковка (Pleurotus ostreateus), витамин Ц и честички од цинк оксид.

Благодарение на состојките во оваа комбинација, допринесуваат во подобрување на имунолошкиот одговор и одбранбените реакции кон вирусите, бактериите, и сите останати микроорганизми и токсини кои претставуваат закана за здравјето на организмот. 

Се препорачува:

  • За јакнење на сите имунолошки функции
  • За намалување на интензитетот и времетраењето на алергиските реакции како и за осетливоста на организмот од алергени
  • За подобрување на општите отпорности на организмот и во реконвалесценција (закрепнување на организмот после болести)
  • Кај зачестени вирусни и бактериски инфекции, стрес, лоша и нередовна исхрана

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав: сув екстракт од печурката буковка (стандардизиран на минимун 35% Beta-D-glukan), витамин Ц (во облик на L-askorbinskа киселина), цинк (во облик на cink-oksid).

Дозирање: капсулите не се наменети за деца под 7 години. Најдобро е капсулите да се пијат пред јадење. Се препорачува 1-2 капсули дневно.

Предупредување: не се препорачува употреба кај деца, трудници и доилки, како и кај лица пречувствителни на некои од состојките во производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се