ESENSA Магневитал горки јони за опуштање со магнезиум 400 мг, 15 кесички

ESENSA Магневитал горки јони за опуштање со магнезиум 400 мг, 15 кесички
323,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021406C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Gorki joni За опуштање се всушност кесички Магнезиум хлорид, без други адитиви, добро растворливи во вода, кои се користат при ниска концентрација на магнезиум во крвта, како и за надворешна примена, во вид на лековити купки.

Gorkite joni - Магнезиум хлорид придонесуваат во намалувањето на заморот, за нормално функционирање на нервниот систем, во работата на мускулите, за нормална функција на психата, во одржувањето на коскената маса и забите, при синтеза на протеините, во одржувањето на електролитната рамнотежа.

Пакување: 15 кесички

Содржина

Gorki joni за опуштање имаат соленкасто-горчлив вкус. За да се постигне попријатен вкус, растворете една кесичка во 100 мл до 200 мл сок, студен чај или Harmony Multivitamin освежителен напиток. Се препорачува за опуштање, употреба на една кесичка Горки јони дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се