ESENSA Примал сируп без шеќер, 150 мл

ESENSA Примал сируп без шеќер, 150 мл
273,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
014162C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Primal сирупот содржи билни екстракти кои помагаат кај упорни кашлици, придонесувајќи во искашлувањето и смирувањето на слузокожата на горните дишни патишта.

Јагликата помага во излачувањето на слузот од бронхиите, во разредувањето на густиот бронхијален секрет и во олеснувањето на дишењето.

Коренот од белиот слез, богат со слузи, кои ја обложуваат слузокожата на ждрелото и помагаат таа да не стапи во контакт со иритирачки агенси. Етерното масло од камилицата азулен, помага при нелагодност на слузокожата на горните дишни патишта.

Помага:

  • Во разредувањето на густиот бронхијален секрет и олеснување на кашлањето
  • Ги ублажува тегобите кои ја следат сувата кашлица
  • Во ублажување на надразнетата слузокожа на горните дишни патишта

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав

  • Мацерат од бел слез
  • Течен екстракт од корен од јаглика
  • Тинктура од камилични цветови 

Употреба:

  • Возрасни: 3 пати дневно по 1 супена лажица (15 мл)
  • Деца постари од 12 години: 3 пати дневно по 1 кафена лажичка (5 мл)

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се