ESENSA Pulmint Алтал сируп без шеќер, 150 мл

ESENSA Pulmint Алтал сируп без шеќер, 150 мл
273,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
018472C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Растителните слузи од коренот на белиот слез и цветот на црниот слез придонесуваат во намалување на дразбата за кашлање, на тој начин што формираат заштитен слој на слузокожата на ждрелото.

Босилокот помага во ублажувањето на надразнета слузокожа на горните дишни патишта, поради тоа што содржи ароматично масло еугенол. 

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав:

  • Мацерат од бел слез
  • Тинктура од цвет на црн слез
  • Тинктура од босилек 

Употреба:

  • Возрасни: 3 пати дневно по една супена лажица (15 мл)
  • Деца постари од 12 години: 3 пати дневно по 1 кафена лажичка (5 мл)

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се