ESENSA Pulmint Тимал сируп без шеќер, 150 мл

ESENSA Pulmint Тимал сируп без шеќер, 150 мл
273,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
018473C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Екстрактите од тимјан и јаглика придонесуваат во разредувањето на густиот секрет и во неговото искашлување. Босилокот придонесува за ублажување на тегоби на горните дишни патишта, благодарение на маслото еугенол.

Витаминот Ц од плодот на шипката придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем и одбранбената способност на организмот.

Помага:

  • При искашлување
  • Во разредување на густиот бронхијален секрет и олеснување на кашлањето
  • Во ублажување на тегобите на горните дишни патишта

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав:

Активни состојки: 5 мл содржи: %ПДВ*
Тинктура од тимјан (Thymi herbae tinctura, 1:3, средство за екстракција етанол 45% м/м- глицерол-вода) 0.13 г /
Течен екстракт од корен од јаглика (Primulae radicis extractum fluidum, 1:3, средство за екстракција етанол 45% м/м- глицерол-вода) 0.13 г /
Течен екстракт од плод од шипка (Еxtractum Cynosbati fructus, 1:3, etanol 65% V/V) 0.006 г /
Тинктура од босилек (Tinctura Basilici herba, 1:3, етанол-вода) 0.06 г /

*ПДВ - препорачан дневен внес не е установен

Состојки: засладувач: Е965, прочистена вода, засладувач Е420, тинктура од тимјан, течен екстракт од корен од јаглика, тинктура од босилок, течен екстракт од плод од шипка, боја: Е150а, конзерванс: Е211.

Дозирање:

  • Возрасни: 3 пати дневно по 1 супена лажица
  • Деца над 12 години: 3 пати дневно по 1 кафена лажичка
  • Производот да се користи 5-7 дена
  • Доколку за тоа време не дојде до подобрување на состојбата, да се побара совет од лекар

Предупредување: производот содржи алкохол. Производот не се препорачува за лица пречувствителни на состојките на производот, мали деца како и кај трудници и доилки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се