ESI Ербавен ретард 30 капсули

ESI Ербавен ретард 30 капсули
414,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001547C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Ербавен ретард е диететски додаток со троксерутин (флавоноид екстрахиран од цветовите на јапонски багрем - Sophora Japonica) и титрирани екстракти од див костен, винова лоза, центела, шимширика и боровинка. 

Центелата, шимшириката, боровинката и виновата лоза ја подобруваат функционалноста на микроциркулацијата и се корисни во случаи на тежина во долните екстремитети. Дивиот костен ја подобрува микроциркулацијата. Шимшириката исто така е корисна за функционалноста на венската циркулација и кај плексус хемороидалната циркулација. Специјалната формулација дозволува постепено и постојано ослободување, давајќи му го на телото потребното време (повеќе од 2 часа) за да се асимилираат и распоредат активните состојки низ целото тело, давајќи продолжено ослободување, таканаречено ретард дејство.

Пакуање: 30 капсули

Содржина

Состав: троксерутин 300 мг, шимширика, див костен, центела, винова лоза и боровинка.

Употреба: се препорачува една таблета со 200 мл вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се