ESI Но дол траумгел 50 мл

ESI Но дол траумгел 50 мл
339,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001639C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Комбинацијата на природни состојки: див костен, ѓаволова канџа и арника, овозможува олеснување на тегобите при повреди и исчашувања. Компоненти кои традиционално се користат да ја олеснат болката, да го намалат отокот и хематомот, кај повреди, трауми и контузии, исчашување и спортски повреди.

Есцинот е компонента од див костен кој ги зајакнува капиларите и локално ја подобрува циркулацијата. Ѓаволовата канџа е пустинска билка која има моќ да ја намали болката додека арниката го намалува отокот и делува антифлогистички. Гелот дава ефект на олеснување и ладење.

Пакување: 50 мл

Содржина

Употреба: се нанесува на местото на повредата до 3 пати дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се