ESI Серенеси лаванда, 30 перли

ESI Серенеси лаванда, 30 перли
483,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052149C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Диететски додаток на база на лаванда и глог. 

  • Лавандата го подобрува одморот и сонот во случај на стрес и напнатост
  • Глогот има антиоксидантно дејство
  • Без глутен

Пакување: 30 перли

Содржина

Состав: глог - маслен екстракт од цветовите и листовите во масло од репка, модифициран скроб - хидроксипропилат скроб од пченка, глицерол, лаванда - есенцијално масло од цветовите, гелирачки агенс - карагенин, емулзификатори - сорбитан полиоксиетилен монолеат, природен вкус на лимон, коректор на киселоста - натриум дифосфат.

Дозирање: се препорачува 1 перла на ден.

Предупредување: да не се надминува препорачаната дневна доза. Да не се користи за време на бременост и доење. Не смее да се дава кај деца. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се