EUCERIN AtopiControl Лосион за тело, 400 мл

EUCERIN AtopiControl Лосион за тело, 400 мл
1.439,00 ден.
1.079,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023181C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Смирувачки лосион за тело - погоден за бебиња.

Смирувачкиот лосион за тело е комбинација од концентрирани омега 6 масни киселини (масло од ноќниче и масло од семки од грозје) и смирувачкиот ликохалкон А (екстракт од корен на кинеска ликорица), со кои ја обновува и зајакнува природната бариерна функција на кожата. Нанесете еднаш или два пати дневно или како дополнителна нега во комбинација со Eucerin AtopiControl интензивен смирувачки крем за време на акутните фази со воспаление.

Со редовна употреба се смирува јадежот и чувството на затегнатост на кожата, а кожата е значајно помека и помазна.

Клиничките и дерматолошките иследувања докажуваат дека Смирувачкиот лосион за тело е погоден за нега на атопична кожа на бебиња, деца и возрасни.

Формулата на производи не содржи додатоци за мирис, бои и парабени, за да се минимизира ризикот од иритации и алергии.

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, течен парафин, масло од семе од витис винифера, масло од ноќниче, октилдодеканол, ПЕГ-7 хидрогенизирано рицинусово масло, диметикон, екстракт од корен од глицириза инфлата, церамид НП, токоферол, озокерит, сорбитан изостеарат, метокси ПЕГ-22/додецил гликол кополимер, ПЕГ-45/додецил гликол кополимер,ПЕГ-2 хидрогенизирано рицинусово масло, хидрогенизирано рицинусово масло, аскорбил палмитат, лимонска киселина, натриум цитрат, магнезиум сулфат, БХТ, 1,2-хексанедиол, феноксиетанол, калиум сорбат.

Употреба: Нанесете еднаш или два пати дневно или толку често колку што е неопходно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се