EUCERIN DermatoCLEAN (HYALURON) Освежувачки гел за миење лице, 200 мл

EUCERIN DermatoCLEAN (HYALURON) Освежувачки гел за миење лице, 200 мл
757,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
017457C
favorite_border

Опис на производот

  • Освежувачки гел за миење лице со хијалурон, за нормална и комбинирана кожа                
  • Ја отстранува шминката
  • Помага кожата подобро да дише
  • Клиничките иследувања докажуваат дека е компатибилен со чувствителната кожа

Содржи иновативна комбинација од активни состојки:

  • APG комплекс- ефикасен и нежен комплекс за отстранување на нечистотиите
  • Глуко-глицерол - природна хидратантна активна состојка
  • Хијалуронска киселина - интензивна хидратација

Резултат: Кожата е видно помека и помазна.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Coco-Betaine, Coco Glucoside, Glyceryl Glucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Trisodium EDTA, Sodium Chloride, Sodium Benzoate.

Употреба: Намокрете го лицето, вратот и деколтето и нанесете. Исплакнете обилно со топла вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се