EUCERIN DermoCapillaire Шампон против првут за сув скалп, 250 мл

EUCERIN DermoCapillaire Шампон против првут за сув скалп, 250 мл
850,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020659C
favorite_border

Опис на производот

Крем-шампонот против сув првут е специјално создаден за измивање на скалп со сув првут. Нежно го измива скалпот и косата од белите лушпи, ефикасно го намалува и ја контролира појавата на првутот. Неговата нежна формула го смирува скалпот и го намалува јадежот уште после првото миење.

Косата изгледа блескава, мека и мазна.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, кокамидопропил бетаин, натриум хлорид, гликол дистеарат, лаурет-9, пироктон оламин, салицилна киселина, каприлоил глицин, хексилен гликол, пантенол, ксилитилглукозид, гуар хидроксипропилтримониум хлорид, поликватерниум-10, глицерин, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, млечна киселина, лаурет-4, лимонска киселина, натриум бензоат, мирис.

Употреба: Нанесете на мокра коса и со масажни движења распенете. Оставете да делува, па исплакнете.

Погоден за секојдневна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се