EUCERIN DermoPure Мицеларна вода 400 мл

EUCERIN DermoPure Мицеларна вода 400 мл
732,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040483C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Ги отстранува шминката и нечистотиите, ја чисти кожата без да ја иритира или да ја наруши нејзината природна хидратантна бариера. Формулата дава чувство за свежина.
  • Многу добра ефикасност и подносливост од кожа склона кон акни
  • Погодна е при користење на контактни леќи
  • Некомедоген

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua, Poloxamer 124, Glyceryl Glucoside, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Decyl Glucoside, Arginine HCL, Sodium Cocoamphoacetate, Trisodium EDTA, Sodium Chloride, 1.2-Hexanediol, Phenoxyethanol.

Употреба: Натопете памучен тампон и нежно исчистете ја кожата.
Не се измива.
Користете нов тампон за секое чистење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се