EUCERIN DermoPure Пилинг за масна кожа, 100 мл

EUCERIN DermoPure Пилинг за масна кожа, 100 мл
884,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040485C
favorite_border

Опис на производот

Формулата со млечна киселина и микрогранули нежно ја ексфолира кожата и ги отстранува мртвите клетки. Ги чисти порите, помага да се намалат комедоните и иритациите.

  • Некомедоген

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: Aqua, Coco-Glucoside, Coco-Betaine, Microcrystalline Cellulose, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Lactic Acid, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Cellulose, Mannitol, Polyquaternium-10, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Benzophenone-4, Parfum, CI 77289.

Употреба: Нанесете со нежни масажни движења и исплакнете добро со топла вода. Избегнувајте ја зоната околу очите.

Чувајте го на температура под 25°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се