EUCERIN Hyaluron-Filler Крем за околу очи со СПФ 15, 15 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler Крем за околу очи со СПФ 15, 15 мл
1.444,00 ден.
1.083,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007564C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Докажана висока ефикасност против брчки.

Со возраста сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата се намалува. Како резултат на тоа на кожата се формираат брчки и таа добива постар изглед.

Иновацијата со 3х ЕФЕКТ се спротивставува на тој процес:

  1. ПОПОЛНУВА: високо- и нискомолекуларната хијалуронска киселина ја хидрираат кожата и помагаат во пополнување на брчките
  2. СТИМУЛИРА: антиоксидантот сапонин го активира сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата и ја заштитува кожата од слободните радикали
  3. ЗАШТИТУВА: еноксолон е состојка којашто ја намалува брзината на разградување на хијалуронската киселина

СПФ 15 +УВА заштита + антиоксидантот сапонин ефикасно заштитуваат од предвремено стареење на кожата предизвикано од УВ зраците, продлабочување на брчките и ја заштитуваат кожата од штетното дејство на слободните радикали.

Резултатат: противдејство на процесот на стареење. За помлад изглед, мазна и сјајна кожа.       

  • Офталмолошки е тестиран
  • Без додатоци за мирис
  • Погоден при употреба на контактни леќи

Дерматолошките проучувања докажуваат: многу добра кожна подносливост и многу добра ефикасност.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Synthetic Beeswax, Methylpropanediol,
Behenyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Hydrogenated Coco-Glycerides, Octyldodecanol, Stearyl Alcohol, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cetyl Palmitate, Distarch Phosphate, Glyceryl Stearate Citrate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Sodium Hyaluronate,
Glycine Soja Germ Extract, Glycyrrhetinic Acid, Xanthan
Gum, Sodium Hydroxide, Trisodium EDTA, 1,2-Hexanediol,
Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol.

Употреба: Нанесете со лесна масажа на чиста кожа во зоната околу очите.

Избегнувајте директен контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се