EUCERIN Масло за тело против стрии, 125 мл

EUCERIN Caring Oil 125ml maslo za telo protiv strii
EUCERIN Масло за тело против стрии, 125 мл
1.105,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
012538C
favorite_border

Опис на производот

  • Превентивно за време на бременоста, во тек на пубертетот или при нагли промени на тежината.
  • За потхранување на кожата, релаксација и масажа
  • Активните состојки во формулата значајно помагаат за намалување на стриите. Кожата е мазна и нежна
  • Во комбинација со редовната масажа се подобрува циркулацијата на крв во кожата, а со тоа се подобрува и нејзината еластичност
  • Пријатен мирис, брзо се впива, лесно е за нанесување

Формулата без конзерванси е специјално изработена од избрани природни масла со висока содржина на масни киселини - сончогледово, бадемово масло и масло од јојоба.

Содржи и витамин E за заштита од слободни радикали. Дерматолошките иследувања ја докажаа многу добрата подносливост од сува и чувствителна кожа.

Пакување: 125 мл.

Содржина

Состав: Helianthus Annuus Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Theobroma Cacao Seed Butter, Tocopherol, Parfum.

Употреба: Нанесувајте од маслото два пати дневно на засегнатите делови на кожата. Нежно масирајте со кружни движења додека целосно да се апсорбира.                         

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се