EUCERIN pH5 Масло за туширање, 400 мл

EUCERIN pH5 Масло за туширање, 400 мл
934,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007851C
favorite_border

Опис на производот

Eucerin pH5 Масло за туширање - формула со оптимална вредност на pH го помага обновувањето на природната заштита на кожата и благопријатно делува на нејзината чувствителност.

  • Лесно пенлива формула
  • Содржи голема количина на природни масла, за интензивен и дополнителен ефект
  • Кожата станува мазна и мека и е заштитена од исушување, дури и при често измивање
  • Погоден е за секојдневна нега на кожа склона кон алергии - Алергија тип 1 (на пр. на полен)
  • Дерматолошките иследувања докажуваат многу добра ефикасност и подносливост на производот од чувствителна и сува кожа

Пакување: 400 мл.

Содржина

Состав: Glycine Soja Oil, Laureth-4, MIPA-Laureth Sulfate, Ricinus Communis Seed Oil, Poloxamer 101, Parfum, Aqua, Propylene Glycol, Panthenol, Tocopherol, Citric Acid, Sodium Citrate.

Употреба: Користете го Eucerin Маслото за туширање секојдневно, за да ја одржите природната бариерна функција на кожата. Комбинирајте го со лосион за тело за чувствителна кожа, за оптимална нега и заштита.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се