EUCERIN SUN Dry Touch Гел-крем за тело со СПФ 30, 200 мл

EUCERIN SUN Dry Touch Гел-крем за тело со СПФ 30, 200 мл
1.244,00 ден.
933,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048213C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

 

  • Висока УВA /УВБ заштита
  • Погоден за секој тип кожа, многу добра подносливост од чувствителна кожа и кожа склона кон акни
  • Исклучително лесна текстура, не е масен, не остава лепливи траги. Се впива многу брзо
  • 0% остаток после нанесување. Остава чувство дека кожата е сува

ADVANCED SPECTRAL TECHNOLOGY комбинира УВA /УВБ филтри за висока УВ заштита и ликохалкон А, кој помага за неутрализација на слободните радикали.

OIL CONTROL технологија: матирачки пигменти, за сув ефект на кожата.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Aqua, Alcohol Denat, Homosalate,  Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, C12-15 Alkyl Benzoate, Dibutyl Adipate, Ethylhexyl Triazone, Stearyl Alcohol, Butylene Glycol Dicaprylate /Dicaprate, Copernicia Cerifera Cera, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Glyceryl Stearate, Lauroyl Lysine, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Glycyrrhetinic Acid, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Glycerin, Silica Dimethyl Silylate, Distarch Phosphate, Silica, Chondrus Crispus Extract, Hydrogenated Rapeseed Oil, Xanthan Gum, Carbomer, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Chloride, Dimethicone, Sodium Hydroxide, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Parfum.

Употреба: Нанесете обилно на кожата пред излегување на сонце и повторно нанесувајте често и повеќекратно, особено после пливање, потење или бришење со пешкир, за да го задржите нивото на заштита. Нанесувањето на помала количина од препорачаната, значајно го намалува нивото на заштита од сонце.

Не се изложувајте премногу долго на сонце, дури и кога употребувате производ за заштита од сонце. Не ги изложувајте бебињата и малите деца на силна сончева светлина. Избегнувајте контакт со очите. Оставете целосно да се апсорбира и избегнувајте директен контакт со текстилни и тврди површини, за да избегнете појава на дамки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се