FLEURANCE Алое Вера гел, 150 мл

FLEURANCE Алое Вера гел, 150 мл
772,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028342C
favorite_border

Опис на производот

FLEURANCE NATURE Gel Aloe Vera 96%

  • Гел од алое вера 96%
  • Ја обновува и смирува кожата
  • За чувствителна кожа
  • Органска козметика
  • Веган формула

Овој гел од алое вера, направен од исцедена пулпа, со својата немасна текстура и овозможува на чувствителната кожа пријатно чувство на мекост и свежина.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: сок од лист од алое вера*, пентилен гликол, екстракт од ирски мов (карагенан), ксантан гума, вода, лимонска киселина, натриум бензоат, калиум сорбат, натриум хидроксид.

*органско производство

99.7% од вкупните состојки се од природно потекло.

96% од вкупните состојки се од органско производство.

Употреба: Нанесете од гелот на чувствителните делови од кожата два пати на ден.

Мерки на претпазливост: За надворешна употреба. Да не се голта. Не е погодно за употреба кај деца под 3 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се