FLEURANCE Elixir Royal Дневен крем против брчки, 50 мл

FLEURANCE Elixir Royal Дневен крем против брчки, 50 мл
893,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044964C
favorite_border

Опис на производот

Дневен крем против брчки за зголемување на волуменот на кожата со матичен млеч и хијалуронска киселина.

  • За сите типови кожа
  • Не содржи парабен, феноксиетанол, силикон, фталати

Кремот содржи ресвератрол, полифенол познат по тоа што помага во заштита на кожата од надворешните влијанија. Содржи високо концентриран матичен млеч®, хијалуронска киселина, Juvenessence: екстракт од алга Alaria esculenta и аденозин.

Ефектот на затегнување и зголемување на волуменот помага да се врати цврстината и еластичноста на кожата, истовремено обезбедувајќи хидратација.

Во текот на денот вашата кожа е еластична и тонирана.

Кожата е сјајна и блескава, со зголемен волумен.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин**, масло од сончогледово семе, кокосово масло*, матичен млеч*, С10-18 триглицериди, метилхептил изостеарат, глицерил стеарат цитрат, сахарозен стеарат, полиглицерил-4 кокоат, бутилен гликол, каприлик каприк триглицериди, хидролизирана хијалуронска киселина, натриум хијалуронат, екстракт од Alaria esculenta, ресвератрол, ксантан гума, лецитин, натриум рицинолеат, аденозин, токоферол, цетил алкохол, бензил алкохол, парфем, бензоична киселина, сорбинска киселина, натриум хидроксид, линалол, лимонен, еугенол.

*состојки од органско производство.

  • 99% од вкупните состојки се од природно потекло
  • 98% од вкупните растителни состојки се од органско производство
  • 21% од вкупните состојки се од органско производство

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се