FLEURANCE Elixir Royal Маска против брчки, 50 мл

FLEURANCE Elixir Royal Маска против брчки, 50 мл
759,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048538C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Маска против брчки за oбновување на волуменот на кожата со матичен млеч и хијалуронска киселина

  • За сите типови кожа
  • Органска козметика

Маска против брчки за обновување на волуменот на кожата комбинира 3 активни состојки за подмладување: високо концентриран матичен млеч, со неговиот ефект за потхранување и регенерација, хијалуронска киселина од природно потекло за хидратација на кожата и намалување на брчките, и ® Juvenessence , испробан и тестиран екстракт од кафената алга Alaria-esculenta за подобрување на еластичноста и цврстината на кожата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состојки: вода, масло од сончогледово семе, каприлик каприк триглицериди, цетил алкохол, глицерин**, матичен млеч*, силика, глицерил стеарат цитрат, сок во прав од лист на алое вера*, екстракт од пупла на баобаб, екстракт од Alaria Esculenta, хидролизирана хијалуронска киселина, натриум хијалуронат, токоферол, ксантан гума, глицерил каприлат, парфем, дехидроацетна киселина, натриум бензоат, калиум сорбат, лимонен, еугенол, бензил алкохол, линалол.

*состојки од органско производство *

  • 99.1% од вкупните состојки се од природно потекло
  • 26.8% од вкупните растителни состојки се од органско производство

 После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Употреба: Нанесете дебел слој на чиста, сува кожа, покривајќи го целото лице и вратот. Оставете на кожата 10 минути. Отстранете го вишокот со помош на влажна памучна вата. Избегнувајте ја областа на контурата на очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се