FLEURANCE Elixir Royal Против брчки за околу очи и усни, 15 мл

FLEURANCE Elixir Royal Против брчки за околу очи и усни, 15 мл
1.101,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045371C
favorite_border

Опис на производот

ANTI-WRINKLE EYE & LIP CONTOUR CARE

  • Нега против брчки за очи и усни
  • Со матичен млеч и хијалуронска киселина
  • За сите типови на кожа
  • Органска козметика

Овој производ против брчки е специјално наменет за нега на кожата околу очите и усните. Благодарение на комбинацијата од матичен млеч, хијалуронска киселина и Juvenessence®, патентиран екстракт добиен од алгата Alaria esculenta, овој производ ја таргетира омлитавената кожа, ќесичките под очите и темните кругови околу очите.

По употреба, кожата околу очите и усните се измазнува, а појавата на брчки се намалува.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, матичен млеч*, С10-18 триглицериди, коко-каприлат /капрат, хидрогенизирани дестилни естри на маслиново масло, масло од семе од шафран*, силика, полигрицерил-6 дистеарат, олеински/линолеични /линоленски полиглицериди, глицерил стеарат цитрат, магнезиум алуминиум силикат, сок во прав од лист од алое вера*, екстракт од Alaria esculenta, масло од сончогледово семе, екстракт од Chlorella vulgaris, каприлик каприк триглицериди, каприлоил глицерин / себацинска киселина кополимер, целулоза, дихептилсуцинат, натриум хијалуронат, глицерил каприлат, естери од јојоба, натриум л евеулиант, парфем, натриум бензоат, ксантан гума, натриум анисат, цетил алкохол, полиглицерил-3 пчелин восок, лимонска киселина, токоферол, натриум хидроксид.

*состојки од органско производство

  • 99% од вкупните состојки се од природно потекло
  • 99% од вкупните растителни состојки се од органско производство
  • 67% од вкупните состојки се од органско производство

После првото отварање да се користи до 9 месеци.

Употреба: Со помош на апликаторот, нанесете секое утро и вечер на кожата околу очите и усните со лесна масажа за целосна апсорпција.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се