FLEURANCE Elixir Royal Серум против брчки, 30 мл

FLEURANCE Elixir Royal Серум против брчки, 30 мл
938,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044963C
favorite_border

Опис на производот

ANTI-WRINKLE PERFECTING SERUM

  • Серум против брчки со матичен млеч и хијалуронска киселина
  • За сите типови на кожа
  • Органска козметика
  • Не содржи парабен, феноксиетанол, силикон, фталати

Овој серум против брчки за затегнување на кожата комбинира 3 добро познати активни состојки: висококонцентриран матичен млеч со своите хранливи својства, чиста природна хијалуронска киселина со хидратантно дејство и Juvenessence®, екстракт добиен од алгата Alaria esculenta за подобрување на еластичноста и цврстината на кожата.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, матичен млеч*, октилдодеканол, С14-22 алкохоли, сквален, силика, натриум хијалуронат, сок во прав од лист од алое вера*, екстракт од Alaria esculenta, масло од сончогледово семе, кококаприлат, каприлик каприк триглицериди, каприлоил глицерин/себацинска киселина кополимер, глицерил каприлат, дихептил суцинат, С12-20 алкил глукозид, натриум левулинат, цетеарил алкохол, парфем, ксантан гума, склеротиум гума, коко-глукозид, лизолецитин, натриум бензоат, натриум анисат, пулулан, лимонска киселина, токоферол, линалол, натриум хидроксид, лимонен, еугенол.

*состојки од органско производство.

  • 99% од вкупните состојки се од природно потекло
  • 99% од вкупните растителни состојки се од органско производство
  • 85% од вкупните состојки се од органско производство

Употреба: се нанесува наутро и навечер. Да се избегнува областа околу очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се