FLEURANCE Регенеративен ноќен крем со матичен млеч, 50 мл

Fleurance Nature revitalising night cream anti wrinkle, with royal jelly nokna revitaliziracka krema so maticen mlec protiv brcki
FLEURANCE Регенеративен ноќен крем со матичен млеч, 50 мл
1.026,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028337C
favorite_border

Опис на производот

FLEURANCE NATURE Regenerating night cream

  • Ноќен регенеративен крем со матичен млеч
  • За сува кожа
  • Со ефекти против стареење, против брчки
  • Органска козметика
  • Не содржи парабен, феноксиетанол, силикон, фталати

Овој ноќен регенеративен крем е комбинација од матичен млеч, состојка која има ревитализирачки својства и други активни состојки (масло од шипинка, екстракт од пупка од бука, масло од јојоба, шеа путер, алое вера) за потхранување и хидратација* на кожата, подобрување на густината и израмнување на брчките.

Докажана ефикасност: 87% од жените кои го тестираа производот пријавиле ефект против стареење и 91% помазна и поцврста кожа.

*Хидратација на горните слоеви на кожата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода од стебло на јачмен*, вода, глицерин**, коко-каприлат/карпат, масло од семе на јојоба*, пчелин восок*, цетеарил алкохол, олеински/линолеински/линоленски полиглицериди, шеа путер*, цетеарил глукозид, матичен млеч*, сок во прав од лист на алое вера*, масло од плод на шипинка*, екстракт од пупка од бука*, токоферол, ксантан гума, дехидроацетна киселина, парфем, бензоева киселина, натриум хидроксид, бензил алкохол, линалол, цитронелол.

*состојки од органско производство

**направено со органски состојки

98% од вкупните состојки се од природно потекло.

99% од вкупните растителни состојки се од органско производство

76% од вкупните состојки се од органско производство.

Употреба: навечер нанесете нежно на целото лице и вратот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се