FOLTENE Pharma Шампон против опаѓање на коса за жени, без SLES

FOLTENE Pharma Шампон против опаѓање на коса за жени, без SLES
448,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007196C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Trucalgoxyl:

  • Создаден од природни сулфурни олигосахариди добиени од Ascophyllium Nodosum (кафеава алга) кои овозможуваат природна рамнотежа на скалпот и природно растење на влакното
  • Стимулатор на раст на коса со биолошко потекло патентиран од Foltene Pharma. Клинички докажана ефикасност против опаѓање на коса
  • Го зацврстува коренот на влакното
  • Го обновува природниот баланс на скалпот

Екстракт од жен шен:

  • Природен и моќен екстракт со извонредни разубавувачки ефекти
  • И дава енергија на косата благодарение на неговите тонирачки ефекти
  • Ја штити косата и скалпот од влијанието на слободните радикали
  • И дава цврстина и сјај на косата
  • И дава енергија, цврстина и волумен на слабата и кршлива коса

Пакување: 200 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се