FOLTENE Pharma Третман против опаѓање на коса за жени 12 ампули + шампон

FOLTENE Pharma Третман против опаѓање на коса за жени 12 ампули + шампон
1.433,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
010295C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Економично пакување од 12 ампули + шампон

  • Го намалува опаѓањето на косата
  • Го зголемува природното растење на косата
  • Ја зајакнува косата

Содржина

Состав:

Tricalgoxyl, создаден од природни сулфурни олигосахариди добиени од Ascophyllium nodosum (кафеава алга) кои овозможуваат природна рамнотежа на скалпот и природно растење на влакното.

Biovitamin complex, има деминерализирачка хранлива функција благодарение на екстрактите од Asporogopsis Armata (црвена алга), Ascophyllium nodosum (кафеава алга) богати со минерални соли (калциум, натриум, маегнезиум, железо, цинк, флуор)

Употреба: Со првите знаци на ослабување или опаѓање на косата.

Ударна фаза: 3 шишенца неделно во рок од 2 месеци.

Фаза на одржување: 2 шишенца неделно во рок од 6 недели.

Начин на употреба: Се нанесува на влажна или сува коса, но потоа косата не се мие. Се нанесува на коренот на косата со помош на апликатор, нежно се масира 3 до 4 минути за да се помогне навлегувањето на активните компоненти.

Користењето може да се повтори 2 пати годишно.

Резултати:

  • Зголемување на бројот на влакна во АНАГЕНА (фаза на растење) со 10.3% по тримесечна употреба
  • Намалување на количината на влакна кои што паѓаат во ТЕЛОГЕНА (фаза на паѓање) со 10.2% по тримесечна употреба

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се