FORTEX NUTRACEUTICALS Пикозитол, 30 кесички

FORTEX NUTRACEUTICALS Пикозитол, 30 кесички
700,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
046719C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Придонесува за нормална функција на јајниците
  • Го поддржува редовниот менструален циклус и процесот на овулација
  • Одржува хормонална рамнотежа

Пакување: 30 кесички

Содржина

Состав

    %ПДВ*
Мио-инозитол 2000 мг /
Л-аргинин 100 мг /
Фолна киселина 400 мкг 200
Витамин Д (холекалциферол) 10 мкг 200

*препорачана дневна доза

Употреба: 1 кесичка дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се