FREZYDERM Ac-Norm Крем тотал контрол за кожа склона кон акни, 50 мл

FREZYDERM Ac-Norm Крем тотал контрол за кожа склона кон акни, 50 мл
999,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041242C
favorite_border

Опис на производот

Крем со мат ефект за контрола на кожа склона кон акни.

  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парабени
  • За надворешна употреба
  • Безбедно за употреба кај деца од 10 годишна возраст, трудници и доилки 

Глобален пристап за третирање на патогени симптоми на блага, умерена и тешка форма на акни. Го намалува воспалението, се бори против бактериите P. Acnes, ја регулира појавата на себореја, ги измазнува лузните и го подобрува изгледот на проблематичната и акнична кожа.

Пакување: 50 мл

Содржина

Акните се заболување на фоликулите на кожата кои се наоѓаат на лицето, грбот и градите.

Тоа е најчестиот дерматолошки проблем во периодот на адолесценција. По 19-годишна возраст, акните се намалуваат, но многу луѓе имаат проблеми и по 40-тата година (на 1% од мажите и 5% од жените сеуште им е потребен третман). Акните се карактеризираат со маснотии, воспаление и хиперкератоза.

Frezyderm воведува иновации со AC-NORM линијата на производи за заштита на масна кожа склона кон акни. Овие производи може да се користат самостојно или во комбинација со медицински третмани, потиснувајќи ги иритациите на кожата од внатрешно или надворешно потекло.

Сите производи се не - комедогени и дерматолошки тестирани.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Состав: вода, диметикон, цетеарил алкохол, етил линолеат, дикаприлил етер, исоамил лаурат, ниацинамид, пропанедиол, глицерил стеарат, акациа сенагал гума, салицилна киселина, метилпропанедиол, ПЕГ-100 стеарат, калиум цетил фосфат, натриум аскорбил фосфат, екстракт од врбица, екстракт од кора од магнолија, екстракт од лист од рузмарин, сончогледово масло, магнезиум алуминиум силикат, бакухиол, етил линоленат, стил олеат, етил палмитат, етил стеарат, фаекс, фосфолипиди, натриум хијалуронат, натриум фосфат, токоферил ацетат, цетеарил глукозид, децил глукозид, полисиликон-11, бутилен гликол, каприлил гликол, динатриум ЕДТА, динатриум фосфат, фенилпропанол, хидроксиетил целулоза, сорбитол, ксантан гума, CI 42051 парфем.

Употреба: се нанесува на чиста и сува кожа 1 - 3 пати во текот на денот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се