FREZYDERM Atoprel емолиентна крема 150 мл

FREZYDERM Atoprel емолиентна крема 150 мл
702,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041246C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Емолиентен крем за нега на сува, чувствителна и атопична кожа за лице и тело, за бебиња деца и возрасни.

  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парфем, бои и парабени
  • За надворешна употреба

Емолиентниот крем за нега и грижа на лице и тело содржи активни состојки, што ги третираат основните потреби на сувата, чувствителна и атопична кожа. Овозможува хидратација, зајакнување на кожната бариера, заштита и намалување на иритацијата и чешањето. Може да се комбинира и со фармацевтски третман или да се нанесува меѓу периодите на интензивни симптоми.

Пакување: 150 мл

Состав: вода, каприлик/каприк триглицериди, цетеарил алкохол, глицерин, дикаприлил карбонат, изопропил миристат, екстракт од шеа путер, пантенол, масло од цвет од пасифлора, масло од авокадо, сончогледово масло, диметикон, каприлик/каприк/суциник триглицериди, стероли на Brassica campestris, цетеарил глукозид, алантоин, екстракт од Imperata cylindrica, екстракт од невен, сусамово масло, масло од пченични никулци, екстракт од камилица, токоферол, токоферил ацетат, натриум хијалуронат, арахидил алкохол, бехенил алкохол, арахидил глокозид, аскорбил палмитат, глицин соино масло, екстракт од Alteromonas ferment, холестерол, фитосфингозин, шафран/омега церамид, церамид 1, церамид 3, церамик 6 II, каприлил гликол, С18-70 изопарафин, полиакриламид, ПЕГ-5 пентаеритритил етер, натриум лауроил лактилат, С13-14 изопарафин, дихидромирценол, бутилен гликол, динатриум ЕДТА, лаурет-7, феноксиетанол, дихлоробензил алкохол, карбомер, ксантан гума.

Употреба: исчитете ја кожата внимателно со Atoprel купката за тело. Нанесете од емолиентниот крем на сува кожа нежно 2-3 пати во текот на денот или според упатствата од лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се