FREZYDERM Baby Шампон за бебиња, 300 мл

FREZYDERM Baby Шампон за бебиња, 300 мл
499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036524C
favorite_border

Опис на производот

  • Екстра благ шампон со камилица и пченични протеини
  • За бебиња (од раѓање), деца и возрасни
  • Не содржи вештачки бои и парабени
  • Дерматолошки и офтамолошки тестирано
  • Наменето за чувствителната бебешка кожа
  • Со рН вредност компатибилна на солзите

Специјална формула со благи сурфактанти, камилица и пченични протеини за секојдневнo миење коса на бебиња, деца и возрасни.

По употреба, косата е мека и лесно се расчешлува.

Пакување: 300 мл

Содржина

Состав: вода, ПЕГ-60 глицериди на бадем, кокамидопропил бетаин, пропилен гликол, ПЕГ-120 метил гликоза диолеат, натриум лаурет сулфат, натриум лаурет-8 сулфат, кокогликозид, глицерил олеат, натриум лауроил саркосинат, феноксиетанол, хидролизирани пченични протеини, екстракт од цвет на камилица, хидролизиран пченичен скроб, магнезиум олет сулфат, магнезиум лаурет сулфат, магнезиум лаурет-8 сулфат, натриум олет сулфат, калиум сорбат, каприлил гликол, динатриум ЕДТА, поликватерниум-7, натриум бензоат, триетаноламин, парфем, амил цинамал, цитронелол, кумарин, гераниол, линалол.

Употреба: нанесете од шампонот и исплакнете темелно. За надворешна употреба. Не ги пече очите.

  • За надворешна употреба.
  • После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се