FREZYDERM Baby Заштитен водоотпорен крем за иритирана кожа, 175 мл

FREZYDERM Baby Заштитен водоотпорен крем за иритирана кожа, 175 мл
314,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034257C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Со камилица, пантотенол и цинк оксид - заштитен крем

За бебиња (од раѓање), деца и возрасни

  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парабен и бои
  • За надворешна употреба
  • Нега на кожата по користење пелени
  • За чувствителна, атопична и иритирана кожа

Нежен и водоотпорен крем со антифлогистички состојки наменет за секојдневна заштита на кожата.

  • Штити од црвенило и иритации предизвикани од користењето пелени, со тоа што формира водоотпорен слој на епидермисот и ја блокира иритацијата од урината
  • Штити од дехидрација на епидермисот, особено во случај на интензивна сувост
  • Може да се користи и како емулзија по сончање и за нега на изгореници од сонце
  • Ја мазни и смирува кожата по депилација

Пакување: 175 мл

Содржина

Состав: вода, петролатум, парафинум ликвидум, цинк оксид, сорбитол изостеарат, пропилен гликол, диметикон, парафин, ацетилат ланолин, пчелин восок, каприлик/каприк триглицериди, пантенол, алантоин, екстракт од камилица, уреа, глицеретинска киселина, микрокристален восок, магнезиум сулфат, стеарил стеарат, ПЕГ-30 диполихидроксистеарат, етилхексилглицерин, феноксиетанол, ВНТ, парфем, хексил цинамал, хидроксицитронелал, амил цинамал, кумарин, цитронелол, д-лимонен, цинамил слкохол, гераниол, бензил салицилат, исоефгенол, линалол, алфа-исометил јонон.

Употреба: Исчистете ја кожата внимателно и нанесете од кремот на чувствителните места на телото.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се